O PROJEKTU

Postavička vznikla kolem roku 1996, respektive jeho hlava. Šlo o náčrtky „fotografií“ z dovolené a mělo se jednat o modrookého číšníka. Vtip byl v tom, že postavička žádné oči neměla.

Postupně byla domalována mašle a také tělo, které již odpovídalo dnešní podobě. V roce 1998 byla k dispozici první série zhruba jedenácti obrázků. Tento rok, 1998, je tedy možno považovat za oficiální zrod.

Několik let HiBoy „ležel v šuplíku“ bez většího využití. V roce 2008, pod vlivem blížícího se kulatého výročí, byly připraveny dvě verze reklamního pexesa pro firmy a vydán první kalendář. Jednalo se o nástěnný měsíční kalendář na rok 2009 v české a slovenské očíslované limitované sérii.

V březnu 2011 byla založena stránka HiBoy na Facebooku a vytvořena internetová prezentace. V tuto dobu byl uveden do provozu internetový obchod „HiShop“, slovenská verze, s oblečením a dárkovým zbožím ve stylu HiBoy. Obojí ale bylo přerušeno a v srpnu 2014 došlo k opětovnému rozjezdu stránek, na kterých se právě nacházíte.

Postavička má i nadále snahu zaujmout, pobavit, rozesmát, nebo se nad něčím zamyslet a to ne jen ty nejmenší, ale vlastně kohokoliv.

Pro zájemce, kteří by chtěli využít postavičku k propagačním, či jiným účelům, je nabízena možnost získat licenci. Podrobnosti o možnostech využití postavičky HiBoy naleznete v odkaze „LICENCE„.